⚠️ KOMUNIKAT ⚠️    #NIEREZYGNUJ     #ZMIEŃ TERMIN

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, wyjątkowo w tym roku „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” odbędzie się później. Najprawdopodobniej spotkamy się w pierwszym dniu kalendarzowego lata, tj. 20 czerwca i ten najdłuższy dzień w roku będziemy celebrować wspólnie na PGE Narodowym w Warszawie do niedzieli 21 czerwca. Jednak, jeśli sytuacja pozwoli, przybliżymy jeszcze ten termin na weekend 6 - 7 czerwca 2020 roku.

Nie tak to sobie wymarzyliśmy, każdy z nas chciał jak najszybciej jeździć na rowerze, startować w wyścigach, uczestniczyć w spotkaniach ze sportowcami, testować najnowsze modele rowerów i spotkać się z Przyjaciółmi już w kwietniu. Ale najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich!

Zmiana terminu nie przeszkodzi w skorzystaniu z wielu atrakcji BIKE EXPO, RUN SHOW i SWIM SHOW równocześnie, ale też pozwoli poszerzyć charakter Wydarzenia, o czym poinformujemy wkrótce.

Bądźcie z nami i wspierajcie naszych Wystawców swoimi zakupami już teraz. Dołączcie do Wydarzenia Facebook i bądźcie na bieżąco. A tymczasem #ZOSTAŃCIEWDOMU

 

Czwarta edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020" na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

ARGON 18, ASSOS, BAFANG POLSKA, BH BIKES, CANYON, CERVELLO, CINELLI, COLNAGO, DECATHLON POLSKA, EKOI, ELECTRA, FOCUS, GIRO, HAIBIKE, JABO, KELLYS, KTM, LA'PIERRE, LEATT, LOOK, MARIN BIKES, MARTOM BIKE, MERIDA POLSKA, NS BIKES, O'NEAL, PENDIX, POC, PUKY, RIDE 100%, ROTOR, RUDY, SHIMANO POLSKA, SPECIALIZED POLSKA, TREK POLSKA, VREDESTEIN, WINORA DE, X-BIONIC, ZWIFT to tylko niektóre z marek, które są już obecne na IV edycji „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020”.

Wystawa oraz testy rowerów i akcesoriów, mistrzowie i gwiazdy kolarstwa, MTB i triathlonu oraz spotkania ze sportowcami i specjalistami, które poprowadzą znani i uwielbiani dziennikarze. To wszystko już w pierwszy kwietniowy weekend w Warszawie. Nowością 2020 będą odbywające się równocześnie dwa nowe Wydarzenia: RUN SHOW i SWIM SHOW. Wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników zajmie dwa piętra stref VIP i SMC stadionu PGE Narodowego. Ponad 80-ciu Wystawców zaprezentuje około 150 marek z całego świata. Dodatkowo wiele z nich będzie można kupować w strefach sprzedażowych na miejscu lub online, z dostawą na drugi dzień. Testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza nas przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania torów testowych MTB, SZOSA, PUMPTRACK oraz podjazdów dla rowerów e-bike. Główną zaletą rowerów elektrycznych jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji. Pięćdziesięciu gości specjalnych! Blisko 30 spotkań z gwiazdami i mistrzami kolarstwa oraz specjalistami. Prezentacje oraz wykłady i szkolenia. Opowieści, slajdowiska i porady. A także dyskusje na ważne tematy. Tym razem odbędą się w stadionowej sali konferencyjno – kinowej oraz strefie spotkań w Stadium Media Center. Przez całe dwa dni, po 45 minut każde. „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020” nie mogłoby się odbyć, bez wspaniałych partnerów i Wystawców, z których wielu jest z nami od pierwszej edycji.

PARTNEREM GŁÓWNYM jest Tour de Pologne oraz Lang Team, oczywiście z niesamowitym Czesławem Langiem na czele.

PARTNEREM SPORTOWYM jest DECATHLON POLSKA – właściciel 58 sklepów sportowych w Polsce, z których pierwszy w Olsztynie, otwarty w 2019 jest sklepem ekologicznym, wyposażonym w panele słoneczne, ławki solarne czy turbiny wiatrowe. Obok sklepu jest dostępne dla wszystkich mieszkańców boisko i ładowarka do aut elektrycznych.

PARTNEREM TECHNOLOGICZNYM jest BAFANG POLSKA, jeden z wiodących azjatyckich producentów komponentów do e-mobilności i kompletnych e-układów napędowych, który otworzył swoją fabrykę w Polsce w roku 2019, skąd dostarcza wyposażenie dla czołowych producentów e-bike na świecie.

Warto też wspomnieć, dlaczego "BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy" tak się rozwija i to w sytuacji, kiedy wiele imprez targowych w Polsce i za granicą notuje spadki, albo wręcz znika z rynku. „Zachodzące na świecie zmiany kulturowe, zwłaszcza w zakresie szybkości przekazu informacji, mocno zmieniły relacje pomiędzy producentem, a ostatecznym użytkownikiem. Doszliśmy do poziomu, na którym technologia umożliwia szybkie komunikowanie nowych produktów, co przy różnorodności oferty kształtuje potrzebę testowania ich przez konsumenta. Bezpośrednie relacje pomiędzy producentem, a użytkownikiem wpłyną znacząco na funkcjonalność komponentów i rowerów XXI wieku. „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na stadionie PGE Narodowym doskonale się wpisuje w ten proces, jak i naszą strategię umożliwienia ostatecznemu użytkownikowi łatwego dostępu do testowania nowych produktów Shimano. Elektronika i rowery elektryczne to najsilniejsze trendy w branży, dlatego na najbliższej edycji Bike Expo z przyjemnością zaprezentujemy grupy komponentów Shimano STEPS, przeznaczone do rowerów ze wspomaganiem elektrycznym”. Ta wypowiedź Dariusza Borowiaka - Marketing & QC Manager SHIMANO POLSKA, jednego z głównych Wystawców tej edycji naszego Wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że wybrana przez nas droga stworzenia wieloplatformowego miejsca, na starcie sezonu, dla klientów końcowych, była właściwym kierunkiem rozwoju branży.

Oto niektórzy goście specjalni BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020:

- Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery sportowej działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne UCI World Tour, Tour de Pologne Amatorów.

- Przemysław Niemiec, zawodowy kolarz szosowy, olimpijczyk, wieloletni zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Na rowerze przejechał ponad 600 tysięcy kilometrów.

- Henryk Charucki, polski kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne 1979.

- Piotr Klin, wykładowca, rekordzista świata amatorów UCI w jeździe godzinnej, który w ciągu 60 minut pokonał dystans 49,649 km. Ten wynik jest też rekordem Polski w kategorii Masters.

- Robert Wilkowiecki, zawodowy traithlonista, Mistrz Polski ½ IM 2019, zajął ósme miejsce w wyścigu zawodników PRO podczas Ironman Barcelona, z czasem 8:06:45 ustanowił jednocześnie nowy rekord Polski na „królewskim” dystansie.

Szczegółowy harmonogram obecności gości specjalnych wraz z godzinami poszczególnych spotkań i aktywności będzie ogłoszony w zakładce PROGRAM na www.bikeexpo.pl w marcu 2020 r.